İZMİT BELEDİYESİNDEN YABANCI ÖĞRENCİLERE ÇEVRE KONULU SEMİNER

İzmit Belediyesi, İzmit Ortaokulu ev sahipliğinde yürütülen Erasmus Çevreci Değişim Programı “Lets Go Green” kapsamında ilimize gelen yabancı öğrencileri ağırlayarak çevre konulu seminer verdi

Erasmus Çevreci Değişim Programı çerçevesinde Almanya, Fransa, Portekiz ve Letonya’dan İzmit Ortaokulu’na gelen toplam 16 öğrenci ve 8 öğretmen İzmit Belediyesi tarafından ağırlandı. İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile İzmit Kent Konseyi ortaklığında, ilimize gelen yabancı öğrencilere çevre duyarlılığı bilinciyle ilgili seminer verildi. “İzmit Belediyesi Çevre Çalışmaları ve Geri Dönüşüm” başlıklı sunum Strateji Geliştirme Müdürlüğü personeli Burak Ergelen tarafından İngilizce olarak yapıldı.

Hürriyet, Başarılar Diledi               

Sunumun ardından Avrupa’dan gelen öğrencilere ‘hoş geldiniz’ diyen İzmit belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, “Sizleri ağırlamak bizler için önemli. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz. İzmit Belediyesi olarak çalışmalarınızda destek olabileceğimiz bir konu varsa her türlü desteği yapmaya hazırız” ifadelerini kullandı. Hürriyet, değişim programına “Kırkyama Atölye Uygulaması” ile destek veren Kırkyama Sanatçısı Nilgün Başaran’a teşekkür belgesi takdim etti.

İklim Değişikliğine Değinildi

Seminerin devamında ise Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü Arş. Gör. Elif Durna, çağımızın en büyük sorunlarından biri olan “İklim Değişikliği” konusunda yabancı misafirlere sunum yaptı. İzmit Belediyesi, günün sonunda Almanya, Fransa, Portekiz ve Letonya’dan gelen öğrenci ve öğretmenlere hediye takdim etti.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.