ÇEVRE BİLGİ YARIŞMASI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

İzmit Belediyesi, çevre kirliliğine dikkat çekmek ve geri dönüşüm farkındalığını arttırmak amacıyla mobil uygulama üzerinden düzenlediği çevre konulu bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi

İzmit Belediyesi, atık toplama noktalarının gösterildiği ve geri dönüşüm konusunda eğitici bilgilerin yer aldığı İzmit Çınar Atık Mobil Uygulaması üzerinden bilgi yarışması düzenledi. Kocaeli’deki 9-15 yaş arası öğrencilerin katıldığı bilgi yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ünal Özmural tarafından verildi.  İzmit Belediyesi Belsa Plaza Ana Hizmet Binası 2’inci katta düzenlenen ödül dağıtım programına Başkan Yardımcısı Özmural’ın yanı sıra Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Havva Açıkgöz ve ödül alan öğrenciler ile öğrencilerin velileri katıldı.

Dereceye Giren Öğrenciler

Birinci: Ecrin Suna Özbaş

İkinci: Buğlem Almaz, Mert Ünal ve Utku Yurttutmaz

Üçüncü: Mert Çeğil, Asya Erva Öztürk ve Kerem Sağlam

Hediyeler Verildi

20 sorunun yer aldığı yarışmada 250 saniye içerisinde öğrenciler sorulara cevap verdiler. Çevre ve geri dönüşümün yanında İzmit ile ilgili soruların da yer aldığı yarışmada dereceye giren öğrencilere İzmit Belediyesi tarafından çeşitli hediyeler verildi. Öğrenciler, velilerinin yardımıyla cep telefonu veya tabletlerine indirdikleri İzmit Çınar Atık Mobil Uygulaması üzerinden yarışmaya katıldılar. 

İzmit Çınar Atık Mobil Uygulaması Aşağıdaki Linklerden İndirilebilir;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atiknoktalari

https://apps.apple.com/tr/app/i-zmit-%C3%A7%C4%B1nar-at%C4%B1k/id1550602082?l=tr

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.