Biz Kimiz?

 

İzmit Belediyesi gündüz nüfusu 700.000’i geçen dev bir metropol olması yanında geçiş noktası üzerinde bulunması kamu kuruluşları, hastaneleri, üniversitesi, sosyal tesisleri ile her geçen gün cazibe merkezi haline gelmektedir.

Belediye olarak çevre kirliliğinin azaltılması, atıkların yeniden değerlendirilmesi ile sürdürülebilir çevre konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Çalışmalarımız ambalaj atıkları, elektronik atıklar, tekstil atıkları, bitkisel kızartmalık yağlar, atık pil, organik atıkların değerlendirilmesi, yenilenebilir enerji, ömrünü tamamlamış lastikler başta olmak üzere yoğun bir şekilde devam etmektedir. Teknolojik gelişmeleri de yakından takip ederek vatandaşlarımızın istek ve talepleri ile atık noktalarının web/android uygulama üzerinden takibi anlık olarak yapılabilecektir.

Vatandaşlarımızın çevreye göstermiş olduğu duyarlılık bizleri daha da motive ederek sıfır atık uygulamasının tüm İzmit geneline yayılması nihai hedefimizdir.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.