ÇOCUK ÖDÜL MARKET ULUSLARARASI ALANDA YANKI UYANDIRDI

İzmit Belediyesi ve İzmit Kent konseyi ortaklığında çocukları geri dönüşüme teşvik etmek amacıyla hayata geçirilen Çocuk Ödül Market, uluslararası alanda yankı uyandırdı

 

Çevre dostu İzmit Belediyesi tarafından gerçekleştirilen geri dönüşüm projeleri hem ulusal hem de uluslararası alanda dikkat çekmeye devam ediyor. Çevrenin korunması ve atıkların değerlendirilerek ekonominin canlanması amacıyla birçok geri dönüşüm projesini hayata geçiren İzmit Belediyesi, şimdi de İzmit Kent Konseyi ile birlikte hayata geçirdiği Çocuk Ödül Market projesi ile ICLEİ küresel ağı üzerinden binlerce kişiye ulaştı.

 

Yerel Yönetimler İçin Örnek Gösterildi

 

100’ün üzerinde ülkede 2 bin 500’den fazla yerel ve bölgesel yönetimin üyesi olduğu ve sürdürülebilir kentsel kalkınmayı amaçlayan Almanya Merkezli ICLEI Sürdürülebilir Kent Birliği’nde üyeliği bulunan İzmit Belediyesi, ‘Çocuk Ödül Market’ projesi ile 18 binden fazla kişiye ulaştı. ICLEİ sosyal medya hesapları ve web sitesinden paylaşılan Çocuk Ödül Market yerel yönetimler için örnek uygulama projesi olarak gösterildi.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.