İZMİT BELEDİYESİ ATIK YAĞ DENETİMİNİ SÜRDÜRÜYOR

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, bitkisel atık yağ çıkaran işyerlerini periyodik olarak denetlemeye devam ediyor

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü çevre projelerine tüm hızıyla devam ediyor. 2009 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından bitkisel atık yağlar konusunda alınan yetki çerçevesinde çalışmalarına devam eden İzmit Belediyesi, bitkisel atık yağ çıkaran işyerlerini de periyodik olarak denetliyor.

Son Bir Ayda 40 İşyeri Denetlendi

İzmit Belediyesi yetkilileri bu kapsamda; Bitkisel Atık Yağların Kontrolü Yönetmeliği gereği işyerlerinin Bakanlıktan lisans almış firmalar ile sözleşme yaparak atık yağları ayrı biriktirmeleri ile ilgili çalışmaları denetliyor. Son bir ayda yaklaşık 40 işyerini denetleyen ekipler, denetimlere önümüzdeki günlerde de devam edecek. Atık yağların lavabolara ya da kanalizasyona dökülmesinin çevre kirliliğine yol açtığını kaydeden yetkililer, atık yağların ayrı biriktirilmesinin ise ülke ekonomisine katkı sağladığını belirttiler.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.