İZMİT BELEDİYESİ, ÖĞRENCİLERİ GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDA BİLGİLENDİRİYOR

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, okullarda gerçekleştirdikleri eğitimlerle öğrencileri çevre ve geri dönüşüm konusunda bilgilendiriyor

 

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, okullarda gerçekleştirdiği geri dönüşüm çalışmalarını verdikleri eğitimlerle destekliyor. Öğrencilerin geri dönüşüm noktasında bilinçlendirilmesi konusunda hassas davranan ve bu konuda birçok çalışmaya imza atan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kılıçaslan İlkokulu ve Topçular İlkokulu’nda geri dönüşüm konulu eğitim gerçekleştirdi.

 

Eğitimler Devam Edecek

 

Ekipler öğrencilerin özellikle ambalaj atıkları, elektronik atıklar, atık piller ve bitkisel atık yağları toplayarak geri dönüşüme katkıda bulunabileceklerini belirtti. Eğitimlerde broşür ve afiş gibi materyaller kullanan ekipler öğrenciler ve öğretmenlerin konuya gösterdikleri ilgi için teşekkür etti. Eğitimlerin amacına ulaştığını her ay yükselen tonajlardan rahatlıkla görülebildiğini ifade eden yetkililer eğitimlerine devam edecek.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.