İZMİT BELEDİYESİ ŞUBAT AYINDA 2 BİN KİLO ELEKTRONİK ATIĞI GERİ DÖNÜŞÜME KAZANDIRDI

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri atık toplama projesi kapsamında şubat ayı başında yaklaşık 2 bin kilogram elektronik atık topladı

İzmit Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekiplerinin uyguladığı çevre projeleri okulların yanı sıra işyeri ve hanelerde de başarı ile yürütülüyor.  Okul, işyeri ve evlerden elektronik atıkları toplayan ekipler, Şubat ayı başında gerçekleştirdikleri etkinlikte 2000 kg e-atık topladı.

Toprağa ve Suya Karışmaması Gerekiyor

Yetkililer, bu tür atıkların doğaya bırakıldığı takdirde su kirliliği ile toprak kirliğine yol açtığını, atıkların ayrı toplanması sayesinde ise ekonomik kazanç haline dönüştüğü belirterek, e-atıkların içerisinde bulunan ağır metallerin ise toprağa ve suya karışması ile canlı yaşamını olumsuz etkilediğini ifade ettiler.

Duyarlı Vatandaşlar Arayabilir

Yetkililer ayrıca vatandaşların konuya gösterdiği duyarlılıktan son derece memnun olduklarının da altını çizdiler. Evlerinde ve işyerlerinde atıkları bulunan vatandaşlarımızın 318 00 00 nolu telefonu arayarak kayıt bırakmaları yeterli.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.