KOCAELİ İZMİT'İN ÇINAR'I AVRUPA'DA YARIŞACAK

Kocaeli'de İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen ‘Çınar Atık Uygulaması’ Avrupa Sürdürülebilir Şehirler Platformunun 2021 dönüştürücü Eylem Ödüllerinde yarışmaya hak kazandı.

 

KOCAELİ (İGFA) - Türkiye’de örnek projelere imza atan İzmit Belediyesi, Avrupa Sürdürülebilir Şehirler Platformunun 2021 Dönüştürücü Eylem Ödüllerinde yarışacak. 

 

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerine devam eden ve birçok yerel yönetime örnek olan Çınar Atık Uygulaması, Strateji Geliştirme Müdürlüğü AR-GE ve Proje Geliştirme Biriminin oluşturduğu başvuru neticesinde ön elemeyi geçerek yarışmaya hak kazandı. 

 

Doğa dostu İzmit Belediyesi tarafından hayata geçirilen Çınar Atık Uygulaması geri dönüşümde farkındalık oluştururken, çevre kirliliğinin önüne geçen ve ekonomiye katkı sağlayan uygulamaya yönelik bilgi ve görseller, Sürdürülebilir Şehirler Platformu dönüştürücü eylemler veri tabanına örnek proje uygulaması olarak kalıcı olarak eklendi.

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.