TÜBİTAK’IN ÇEVRE PROJESİNE İZMİT BELEDİYESİNDEN DESTEK

Çevreye duyarlılık projeleriyle dikkat çeken İzmit Belediyesi, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı çerçevesinde düzenlenen ‘Kocaeli’de Sanayinin Doğa İle Kardeşliği’ faaliyetinde eğitim desteği verdi

 

Ülkemizin ve kentimizin çevresel problemlerinin çözümü için projeler geliştiren ve doğaya duyarlı yönetim anlayışı ortaya koyan İzmit Belediyesi, TÜBİTAK’ın çevre projesine destek verdi. TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında ilimizde düzenlenen ve İzmit Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hayata geçirilen “Kocaeli’nde Sanayinin Doğa ile Kardeşliği Projesi”ne İzmit Belediyesi katkı sağladı.

 

Yerinde İnceleme

 

Projede kapsamında; İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Kocaeli genelindeki okullardan 50 eğitimciye eğitim verdi. Çevre ve geri dönüşüm hakkında bilgilendirmeler yapan ve geri dönüşüm çalışmaları eğitimleri veren İzmit Belediyesi ekipleri, aynı zamanda atölye ve tesis ziyaretleri de gerçekleştirdi. Atık toplama ve geri dönüşüme konularında dikkat çeken uygulamalarla adından yurt genelinde söz ettiren İzmit Belediyesi, projeye destek veren kurumlar arasında da yerini aldı.

 

Sertifika Verildi

 

Atıkların kaynağında ayrıştırılması, geri dönüştürülebilir atıklar ve belediyenin çevre ve geri dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi içerikli bir sunum gerçekleştiren İzmit Belediyesi yetkilileri, sunuma katılanlara sertifika takdim etti. Ardından İzmit Belediyesinin atıklarını toplayıp geri dönüşüm için teslim ettiği lisanslı tesisleri ziyaret eden ekipler, ambalaj ve elektronik atıkların geri dönüşümü ile atık yağların ayrıştırılması hakkında yerinde incelemelerde bulundu.

 

Size daha iyi bir hizmet sunabilmek için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için Çerez Politikası Metnini inceleyebilirsiniz.